Спецов, губим 50 милиона от фризьорките, а колко милиарда губим от теб и приятелите ти?!

Значи от фризьорките и козметичките губим 50 млн. Вероятно още толкова от плочкаджийте и бояджиите.

Ама като Спецата е тръгнал да се обяснява е редно да ни светне:

  1. Колко загубихме от неговите неплотени данъци?
  2. Колко загубихме от неплатените данъци и врътки на Асенката, Кирцата и Лорерът.
  3. Колко загубихме от договора с Боташ?
  4. Колко загубихме от разсрочването на концедионните такси от Желязков на летището на Шиши?
  5. Колко загубихме от обезщетението за Атомстрой за което е винивен Трайчо на Баце, респ. Баце?
  6. Колко губим от обезщетения за калпаво и бавно правораздаване по дела в Страсбург?
  7. Колко губим от ДДСари с разтопена захар?
  8. Колко губим от 22 заплати за 12 месеца в съдебната система и администрацията?
  9. Колко сме загубили от несъбраните от НАП вземания?

Има още много такива въпроси, ама тъй като няма да има отговор няма смисъл да ги даписвам.

За завършек си струва да отбележа, че администрирането точно на тези данъци на козметички, бояджии и т.н е изключително скъпо удоволствие. Доста по-просто и евтино е администрирането на данъците ни Лукойл, търговските вериги и мобилни оператори, които по една случайност обаче никога не са на печалба и никога не внасят нищо.

Даниел Божилов

Източник bnews.bg