
Борисов продължава буфосинхонадата си из страната и днес обяви, че ГЕРБ гради алтернативно правителство, с себе си сравни с шефа на премиерския кабинет на генерал Румен Радев. За всеки „министерски пост“ в алтернативния кабинет ще се конкурират по двама-трима представители на партията. На среща с младежката структура на ГЕРБ в Кюстендил под мотото “Новите умове на ГЕРБ” партийният лидер обясни, че идеята е в перспектива ГЕРБ отново да стане управляваща. Вероятно след 8-10 години, когато Борисов ще е колкото Доналд Тръмп – на 80 години. На масата до Борисов беше и още един милиционер – бившият вътрешен министър Христо Терзийски, който вероятно също е един от новите умове.
„Ние не се оправдаваме с никой, а правехме това, което трябва. Цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България“, заяви Борисов, като допълни, че страната е постигала над 99% усвояемост на еврофондовете, което е пълна пропаганда и да не кажем направо – опашата лъжа.
ГЕРБ работи по изграждането на „нова партия“ с “нови умове”.
Борисов коментира и актуалната политическа ситуация, като отправи критики към настоящото управление и бивши служебни кабинети. Той посочи, че сегашни и бивши министри и премиери „прехвърлят отговорността“, вместо да решават реални проблеми.
„Те продължават да се държат като президентска институция“, каза лидерът на ГЕРБ, като добави, че не трябва да се подценява ролята на Копринков, който в момента създава партията на „Прогресивна България“. Като стар интригант Борисов знае кого и как да похвали, на кой да се подмаже и къде да пусне някоя интрижка.
Борисов сравни себе си с шефа на премиерския кабинет Николай Копринков и сподели, че върви по неговите стъпки в обновяването на своята си партия ГЕРБ.
Борисов изтъкна ролята на началника на кабинета на премиера Румен Радев Николай Копринков, като заяви, че в момента той реди структурите на „Прогресивна България“ „както трябва“. Борисов сравни този процес с обновяването в собствената си партия: „Ние правим същото – ГЕРБ гради нова партия с опита на старите и дръзновението на новите ни колеги, за да може, когато дойде време да управляваме, нашите министри да не се оправдават“. Това време може да дойде и след 2034 година, както стана ясно от думите му по-горв.
Борисов заяви още, че ГЕРБ работи по изграждането на „нова партия“ с участие на млади и експертни кадри и планира обиколки в страната, включително в Ловеч и Сливен, с цел подготовка за бъдещо управление.
По отношение на бюджета той посочи, че трябва да се гледат реалните приходи и разходи, като отбеляза, че „за една година правителството на Росен Желязков е събрало 14 милиарда лева“. Той постави въпроса и за планиран нов дълг от 6 милиарда евро, но пропусна да си спомни, че Желязков изтегли 10 милиарда евро дълг за миналата година и се канеше да тегли още 10 милиарда за тази година.
„Ние се държим толерантно, но не можем да слушаме всеки ден оправдания и че някой им е виновен“, заяви Борисов.
ГЕРБ нямало да разчита на протести и нямали бърза работа да се връщат във властта.
Лидерът на ГЕРБ коментира и протестите, като подчерта, че партията му не разчита на подобни действия за политически ефект. „ГЕРБ не сме по протестите. Ако правителството падне и има нови избори, резултатът ще е сходен. Партиите не са готови“, казва примирено той и си знае, че в обозримо бъдеще власт няма да помирише.
Борисов подчерта, че страната има нужда от „нормална политическа обстановка“, за да може да се развива и да управлява ефективно. „Септември месец ще коментираме президентските избори, има много време и могат да се променят нагласите на хората. Всичко зависи от правителството, особено ако продължат на инат“, каза още той.
Източник bnews.bg