Сензорните екрани в колата са по-опасни от алкохола – забавят реакциите

Независимо дали ни харесва или не, технологиите продължават да се развиват в автомобилите от най-ново поколение, за да осигурят по-голям комфорт и безопасност. Някои системи причиняват повече разсейване по време на шофиране – вреда, която в крайна сметка може да доведе до инцидент. 

свързани

Ново проучване на IAM RoadSmart – независима организация за пътна безопасност, базирана във Великобритания, доказва, че използването на цифрови екрани и протоколите Apple CarPlay и Android Auto е по-опасно от пиян шофьор.

Според данните в изследването използването на информационно-развлекателни системи увеличава времето за реакция на водача в сравнение с тези пиян потребител (в допустими граници) и дори с такъв, който е употребил наркотици.

Четете повече в automedia.investor.bg.

Снимка: pixabay