
Сектата излиза на жълтите павета единствено, когато ТЯ не е на власт
Колко протеста бяха организирани от ИПВ, БОЕЦ и който и да било там уж „независимо НПО“, за сваляне кабинета на премиера Денков, когато същият 9 м. управляваше открито с Пеевски?
Сбърках. Веднага след изборите прогнозирах в ефир, че сектата неизбежно ще изпъпли на жълтите павета, но не по-рано от следващото лято. Всъщност се почна само след месец…
Не, защото нещо конкретно се е случило. Дори да го твърдят, това е само оправдание. Дори не е, защото на власт е Радев. Няма никакво значение кой е на власт и какво прави – сектата излиза на жълтите павета единствено, защото ТЯ не е на власт. Няма друг принцип или друго правило.
Припомнете ми колко точно протеста бяха организирани от същите клошари днес, или от ИПВ, БОЕЦ и който и да било там уж „независимо НПО“, за сваляне кабинета на премиера Николай Денков, когато същият 9 месеца управляваше открито с Делян Пеевски.
Заедно посрещаха синдикати, преговаряха рамо до рамо, а Асен Василев пишеше бюджета хванат за ръка с Йордан Цонев. Отговорът е точно нула. Защото, повтарям, правилото не е кой е във властта или какво прави, дори това да е Делян Пеевски.
Правилото е ТЕ да не са извън нея. Това е единствената цел на жълтопаветния протест, единствената му причина, кауза, смисъл – сектата да изрази гнева си от факта, че са извън властта, защото за пореден път народът не ги поиска. Толкоз.
И тъкмо понеже не са автентичен протест, а просто организираният гняв на една общност от изборния резултат, следва чисто и просто да се игнорират. В другите страни отдавна свикнаха, че местната либерална секта протестира в столицата 24/7 и никой не обръща внимание. Време е и тук.
Кристиян Шкварек
Mignews.info