Фундаментално интервю на Ивайла Бакалова при Miroluba Benatova и Генка Шикерова. Бенатова я пуска по пързалката с 200, но имате нужда от преводач, за да го гледате:
- Най-важното по опорките на гостенката в Дневен ред: Според Бакалова архивът на Мартин Нотариуса е в Прокуратурата, а не в няКОЙ друг. Съмнявам се, по-долу обяснявам защо.
- Не Пеевски, а Доган е въртял схемите с Бойко Борисов, твърди Бакалова (тук Бенатова се смее).
- Пеевски трябва да бъде оставен да направи нещо добро за хората. За хората, за хората …, казва Бакалова, без да се усети.
- Борисов е страхлив, което е вярно, затова той е виновен за всичко.
5.,Бандитите в съда и прокуратурата се ослушват накъде ше задуха вятърът (и те виждат, че кулата от карти се разпада и с 90% недоверие държава, даже и с роби, не се управлява).
Гледайте това интервю за ценители в Дневен ред, защото това е най-яркото (след Дияна Дамянова и Веселина Томова) доказателство, че Пеевски води необявена, но свирепа война с Борисов. Част от стратегията е, да изкупи автентичната опозиция или нейните клакьори срещу Борисов и жертви на режима, които да обвиняват Борисов във всички грехове, а да изкарват Пеевски целия в бяло.
Като бонус за спонсора лансират твърдението, че пенсионерът от 2013 Доган и пенсионерът от 2020 Борисов са действали в комбина до миналата година, а Пеевски е колатерална тяхна жертва;))). (Доган, според мен, органически не е понасял Пеевски и Борисов, защото мразят четенето на книги).
Ивайла не е първата жертва на Пеевски и Борисов, която говори така. Чувал съм и други. За нищо не я съдете. Имали са нужда от сделка, сключили са я. Бакалова ще свърши на Пеевски много повече работа от изхабените Диана Дамянова и Веселина Томова.
Истината е, че Доган дебаркира, като пенсионер на морския бряг, преди 12 години, а след 2014 година Пеевски управляваше еднолично ДПС. След 2016 Пеевски пое и държавата и ГЕРБ на ръчно управление. В това число и бухалките и Прокуратурата. След Сглобката и до днес Пеевски управлява еднолично.
Нещо, което Бенатова нямаше как да знае – връзката на Петев с Бакалова е Мартин Нотариуса.
На сватбата на Петеви на Халкидики са били и други жертви на Нотариуса, като пловдивчаните Арабаджиеви. Според свидетели, Петев е бил също много близък с Нотариуса и в един момент от негова жертва се превръща в негов партньор заедно с варненската Мадам В Томова.
Питам се, дали Бакалова не е приела да дава интервюто в Дневен ред, след като се освети калимерата и капиите на Пеевски на Халкидики?
Лично аз имам обоснованите съмнения, че папките на Нотариуса са в хотел Берлин или в Дубай, а не в ония нещастници от прокуратурата, както лековерно и неслучайно пуска пластики Ивайла Бакалова.
Приятно гледане! Много добро интервю в Дневен ред, но е само за “ценители”.

Ако трябва да синтезираме новината: Според Ивайла Бакалова архивът на убития Мартин Нотариуса е в прокуратурата и там се чудят какво да правят с него, а Делян Пеевски е бил подведен от Борисов и Доган, докато е работил за тях, но сега е решен да работи само за хората и за никой друг.
Източник bnews.bg