
Богомил Бонев: Президентът пропусна момента да направи партия, която да помете мафията
Бях на мнение, че искането на президента Румен Радев за референдум, дали да приемем еврото в началото на 2026г., е непочтена спекулация със страховете на хората. Юридически, референдум сега не може да има. Да ме прощава Иво Христов с неговото службогонство, но Радев пропусна с две години времето да напусне институцията и да направи партия, която да помете мафията. Не му стигна кураж.
А точно това беше причината сега Иво да промени мнението на Радев за законността на референдум за еврото. Защото иска да възкреси прозореца, в който беше възможно президентска партия да измете мафията. То и затова Иво Христов се скри в Брюксел, огорчен от нерешителността на Радев.
Но е пълна глупост да се мисли, че няма да има увеличение на цените, каквото и закръгляване да става при превалутирането. Как мислите, че нещо, като просто кюфте, което сега е превалутирано на 0.91 евро, няма да стане 1 евро. Пак добре, ако е така. Как да ти върнат 9 цента, които ще се наричат стотинки в нашето евро?
Важното е да не стане 2 към 1. Иначе всеки вижда, че потребителската му кошница за едни и същи пари е все по-празна. Без да има евро. Тук темата е много дълбока. И има връзка с исканите от синдикатите минимални работни заплати. Без да са изработени. Това натоварва жестоко работодателите с осигуровките и започват измамите. Омагьосан кръг. Няма решение с едно действие. Но и няма акъл за умно програмирани действия при управляващите. Затова решиха да забраняват повишаване на цените. Уж, необосновано.
Живели сме го вече. Очаквайте дефицит на стоки.
Mignews.info