
Сутрешните словесни полюции на корпулентните политици в нюзкурниците на Парламента заприличаха на визитации в отделението за остри състояния на Психодиспансера в Курило.
В едно изявление на един дъх, но доста задъхано, Пеевски обяви, че повече санкции по Магнитски няма да има, а досегашните, сред които и неговата, били не от Доналд Тръмп, Джо Байдън и Държавния департамент, а от …. вездесъщия Иво Прокопиев.
Поводът за небивалиците на Пеевски тръгна от факта, че ПП и ДБ предлагат санкциите по Магнитски да важат и в България. И досега остава мистерия фактът как Пеевски взима заплата и как стана титуляр на сметка в банка, с която присвои субсидията на ДПС, а сега получава тази на Новото начало. Коя ли банка ще си изгуби правото на трансфери със SWIFT, а оттам и лиценза?
От „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) да дадат обяснения за поискания имунитет на евродепутата Никола Минчев поиска Делян Пеевски, председател на парламентарната група „ДПС– Ново начало“.
„Искам да ги попитам, да дадат обяснения за техния евродепутат, когото видяхме, че е забъркан, сигурно пак аз съм го направил, с белгийската прокуратура“, каза Пеевски пред журналисти в Народното събрание.
По-рано днес на въпрос защо беше поискан имунитетът на евродепутата Никола Минчев Лена Бориславова от ПП-ДБ отговори, че по европейското законодателство дори да те разпитат, когато няма обвинение, а срещу него няма, е необходимо имунитетът да бъде свален.
Техният приятел Джим О’Брайън го няма вече в Държавния департамент и санкции няма да има, поръчани от Иво Прокопиев, каза още Пеевски по повод предложените законови промени от ПП-ДБ за прилагане на санкциите на глобалния закон „Магнитски“ в България.
Източник bnews.bg