Феновете на „Левски“ докараха нова финансова санкция на любимия си клуб

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз глоби „Левски“ с 4300 лева след двубоя с „Пирин“ (Благоевград). „Сините“ са санкционирани за използване на димки и нецензурни скандирания. Срещата се игра в четвъртък и бе отложена от шестия кръг на efbet Лига.

свързани

„Решения – 15.09.2023 година

Отложена среща от 6-ти кръг на ППЛ

ПФК Левски София – ОФК Пирин Благоевград

6-ти кръг ППЛ

С предупреждения – 7 състезатели

ПО ДОКЛАД – окончателни и не подлежащи на обжалване:

За нерегламентирано използване на димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК „Левски“ гр. София с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За използване на димки довели до спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. З от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК „Левски“ гр. София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. Б от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК „Левски“ гр. София с имуществена санкция в размер на 3000 лева.“ 

Снимка: Lap.bg