Убитаците от ДБ и отцепниците от АПС останаха в скута на Шиши и скриха истината КОЙ управлява задкулисно кабинета “Желязков”!

“Убитаците” от прилепалото на ГЕРБ – ДБ не щяха да яхнат “руския влак” на Величие и останаха в скута на Шиши. Правилно ще се окаже отдавна обоснованото съмнение, че хората на Божидар Божанов и Ивайло Мирчев обслужват полутайно Пеевски и правят само това, което им нареди Бойко Борисов.

ДБ и четиримата отцепници от Доган начело с дезертиралия турбо предател Джевдет Чакъров пречат от ДПС формално са бъде осветено задкулисното управление на Делян Пеевски. Вече втори вот на недоверие те или подкрепят кабинета Желязков или не гласуват в залата, с което пречат да лъсне фактът, че властта съществува само благодарение на гласовете на Новото начало.

Малко преди вота ПП и ДБ пак се разцепиха, след като хората на Прокопиев и Костов обявиха, че няма да гласуват, за да не седнат в руския влак. Така те, също като бившия си шеф Христо Иванов, останаха седнали в скута на Шиши.

Народното събрание не подкрепи четвъртия вот на недоверие срещу кабинета „Желязков“. Вотът беше внесен от „Величие“, подкрепен с подписите на „МЕЧ“ и „Възраждане“. Той беше на тема околна среда.

„За“ свалянето на кабинета гласуваха 83 депутати – от „Продължаваме промяната“, „Възраждане“, „Величие“ и МЕЧ. „Против“ гласуваха 131 депутати – от ГЕРБ-СДС, БСП-ОЛ, ИТН и „ДПС-Ново начало“.
Малко преди началото на заседанието ДБ обявиха, че няма да участват в гласуването и ще дадат само един лидерски глас за, защото не искали да се качват на “руския влак” и по този начин оставиха Пеевски да управлява задкулисно, вместо да го осветят като решаващ фактор за оцеляването на правителството. ПП и АПС обявиха, че ще подкрепят вота. За да бъде един вот на недоверие успешен за него трябва да са дадени 121 гласа. С гласовете на Пеевски и четиримата отцепници на Доган в полза на кабинета Желязков математиката няма как да излезе.

Източник bnews.bg