Пълен разпад в ГЕРБ в Пловдив! Бивш зам.кмет и близък на Борисов нападна кмета “Коцето” и го обвини в некадърност и некомпетентност!

Близкият до Бойко Борисов бизнесмен Владимир Темелков, който напусна след изборите зам.кметското място в града, нападна яростно и брутално кмета от ГЕРБ Костадин Димитров – “Коцето” и го обвини в тотална управленска немощ и гол пиар с помощта на фотошоп, а общината, управлявана от ГЕРБ, обяви за “блато”. Този конфликт на върха в ГЕРБ в последния им останал бастион от големите градове показва пълния разпад в партията. ГЕРБ загуби София и Варна на местните избори, а емблематичният и харизматичен кмет на Стара Загора Живко Тодоров напусна по собствено желание, за да се дистанцира от корупционния модел, на който партията стана символ. Делян Добрев напусна парламента и партията, до дни си тръгва и Росен Желязков, единствен друг премиер на ГЕРБ, за да си гледа японския хотел. Положението в ГЕРБ е неудържимо сриване в пропаста и пълно зануляване през следващите месеци, докато Борисов плямпа карти и тенис по цял с Данчо Баджанака, Боби Новерата и Красьо Черния на кортовете в Банкя. Ето и цялото обръщение на Темелков към бившия му колега в Общината и настоящ съпартиец “Коцето”:

Един месец, след като напуснах Община Пловдив, се занимавам със страхотни проекти както в бизнеса, така и в политиката.

Смятам дейно да участвам в следващите местни избори.

Попаднах на официално прессъобщение от ПР отдела на Община Пловдив, в което името ми се използва, за да оправдае близо три години некадърност, управленска импотентност и безрезултатност на така наречения кмет Костадин Димитров – “Коцето” и „мениджърският“ му екип – “Хакъта, Весита, Радки” и т.н.

Хора, които цял живот са на държавна хранилка и са смукали като вампири от нашите данъци, за да преживяват и до ден днешен. Управлявали единствено водопад от интриги, схеми и консумация на всичко що може.

Истинските специалисти и добри хора отдавна напуснаха блатото на Община Пловдив.

Скъпи „Коце“, в прессъобщението ти се дава лирическо оправдание за поредния ви управленски провален проект – основен ремонт на старчески дом „Св. Василий Велики“. Ето и малко хронология, след като с екипа ми спечелихме проекта:

Заповедта ми за възложител беше от 02.04.2024 г., а тази по ЗУТ – от 31.03.2025 г.

Поръчката за СМР е пусната за задължителен контрол от АОП на 26.08.2024 г. и е обявена в ЦАИС на 04.10.2024 г.

Решението за избор на изпълнител е от 28.11.2025 г.

След това беше избран и надзор. Жалби, тежки процедури – справихме се с всяка административна тежест.

„Коце“, както те наричат, всичко е вървяло с темпо и организация като никой друг твой проект, нали?

На 27.06.2025г. в 14 ч. направихме първа копка с много официални гости. Сигурен съм, че ти дойде за първи път на обекта. Дори не знаеше къде се намира в Пловдив и използва навигация.

Получихме насоки от управляващия орган, че срокът за завършване на проекта е до 30.06.2026 г. Проектът вървеше страхотно, хората плачеха от радост.

На 24.11.2025 г., заедно с други близо 15 проекта, ти отмени заповедта ми да управлявам проекта за ремонт на старческия дом. Най-вероятно защото си много добър „математик“.

Поръчката за обзавеждане дори не ми даде да я пусна, Коце, защото „имаше нещо друго предвид“, нали помниш? Ако ли не, аз ще ти припомня с факти. Същото, както сигурно имаш и „нещо предвид“ за новата детска градина в „Южен“. Близо година стои без обзавеждане.

95% от тези проекти са провалени към днешна дата, защото ти и мениджърският ти екип не работите нищо по тях. Не, че не искате, просто не можете.

Сред тях са проектите за новите електробуси, паркът „Кан Крум“, продължението на бул. „Санкт Петербург“, новата сграда на училище „Алеко Константинов“, двете нови ясли в районите “Южен” и “Тракия”. Загубихте парите за основен ремонт на Партийния дом, спортни зали за децата и войлеболистките към Спортното училище и страшно много други.

Проекти, за които съм се борил с всички сили, докато ти караш колело.

Три години не смееше да ме погледнеш от страх, комплекси и некомпетентност, защото и до ден днешен смятам, че ти нямаш представа какво е да бъдеш кмет на Пловдив, а и на район „Тракия“, където за 12 години не си свършил нищо в полза на града и гражданите.

Изключително жалко е обаче как постоянно се снимаш клекнал по спортни площадки, ремонтирани частично от дарители, или използвате деца, които „каните“ в общината за евтин ПР.

%% Пълен разпад в ГЕРБ в Пловдив! Бивш зам.кмет и близък на Борисов нападна кмета “Коцето” и го обвини в некадърност и некомпетентност!

Още по-жалкото е, „Коце“, че нае орда от частни ПР-и, които да ти правят професионални снимки, а после да те подмладяват изкуствено с Photoshop. Ти си главният герой от филма „Странният случай с Бенджамин Бътън“. И то докато родата на някои от общинските ПР-и е на много, много еднакви договори и източва общината. И това ще го докажа. Аз знам всичко.

Каня те, „Коце“, на публичен дебат в удобен за теб времеви пояс и адекватно ментално състояние, по всички въпроси, свързани с град Пловдив.

Като редови гражданин желая мигновено да си подадеш оставката като кмет, заедно с измислените ти аватари, които доведе след 12 години рахат в “Тракия” – Хакъта и тем подобни. Смятам, че е време Пловдив да се отърве от подобни амеби и заслужава много повече.

И не ме карай да те връщам 10 месеца назад, когато след две години абсолютно несъгласие с управленската ти нищета хвърлих оставка. Знаеш защо. Искаш ли да разкажа и да докажа на пловдивчани?

Защото аз знам всичко, „Коце“, а и мога да го докажа, нали знаеш?

Оттук нататък ежеседмично ще разкривам по една измама на „Коцето“, без значение дали е кмет или не. Първата ще е със санирането.

Оставка, Коцета, Хакъта, Вески и тем подобни неща!

Източник bnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *