
„Не знам вие какво виждате на тази снимка, аз виждам как на вчерашния протест полицията е била добре подготвена да пази най-подходящото място за протест против завладяната държава (за Република България иде реч), а са останали скучаещи да си цъкат по телефоните. Тъй като полицията вече е с увеличени заплати, няма оправдание следващият протест да не отиде там, мисля.“
Този текст на Николай Стайков от Антикорупционния фонд придружава две снимки от снощи, когато се проведе пореден протест срещу използването на антикорупционната комисия и прокуратурата като „бухалки“ на Делян Пеевски. Те са от централата на т.нар. ДПС-Ново начало на Пеевски на столичната улица „Врабча“ 23 – отпред и отзад. Протестиращи няма, защото вчера те така и не се отправиха към бившата централа на НДСВ, а предпочетоха да останат пред историческата сграда на Народното събрание (преди депутатите да решат да се преместят в Партийния дом, за да им е широко и да няма журналисти наоколо). Но пък масирано полицейско присъствие има.
Вдъхновена от снимките, Лена Бориславова от „Продължаваме промяната“ обяви изпратен от нея въпрос по реда на парламентарния контрол към министъра на вътрешните работи Даниел Митов „какъв ресурс е използван вчера за защита и охрана на интересите на Пеевски“.
„П.П. Не си спомням така да бе пазена сградата на Европейската комисия по време на един предишен протест…“, отбелязва Бориславова.
Поне 20 хиляди се събраха в центъра на София. Огромен протест. В никакъв случай по възможностите на ПП или на ИПВ Хората са бесни и се събуждат. Но това не е нито ПП, нито ИПВ. Те, обикновено събират по 1000 души макс.
Аз към ПП имам много критики и не съжалявам за нито една от тях. Те превъртяха играта с всякакви нехигиенични коалиции с катастрофален резултат.
Към ИПВ нямам никакви критики, защото са гражданска организация и не са управлявали. Правя тези уточнения, защото е хубаво да си знаят мястото. Не е нормално Величков от ИПВ да спира Методи Лалов да се изказва от трибуната. Той, те, не са регулатори на тези 20 хиляди свободни граждани, които излязоха днес.
Ако не го проумеят по дипломатичен начин, ще го разберат по трудния начин, защото не съм сигурен докъде ще стигне недоволството срещу Пеевски и Борисов днес, което вече беше прецаквано със сглобка. Или накратко – Хаджигенов, Бабикян и Минеков не събраха десетки хиляди на площада. Яхнаха ги. Видя се по резултатите им от избори.
ИПВ не събра десетки хиляди на площада. А ако се опитат да ги яхнат, със сигурност няма да им се получи.
Mignews.info