Пеевски има заповед от Задкулисието да унищожи и ГЕРБ, след което ще му вземат всичко заграбено и ще бъде разкаран изненадващо

Докато спим будни, Пеевски продължава да овладява държавата. А Борисов му отстъпва важни позиции в службите, МВР и други министерства, областни управи и т.н. Защото, както той самият призна, без „Новото начало“ няма мнозинство. Ами да, открихме Америка.
След конфликтната раздяла на Доган и Пеевски бях убедена, че със санкционирания по закона „Магнитски“ одиозен депутат е свършено, след като дръпна килимчето под краката на почетния председател на ДПС. Близо една година по-късно нещата изглеждат сякаш времето на Доган е изтекло. Но тъй като и двамата са рожби на едно и също Задкулисие, все още не е ясно докъде дали кукловодите ще насърчават Пеевски да продължава да превзема държавата или ще му сложат лимит. Който, ако той прескочи, ще бъде отстранен – по какъв начин те си знаят. Това което е ясно със сигурност обаче е, че Борисов отстъпва преднината на лидера на ДПС „Ново начало“. И това не е само, за да бъде запазено парламентарното мнозинство и да бъде удължен живота на този кабинет. Явно има и друг залог – между Борисов и Пеевски и той е явно на много висока цена. Затова, ако Пеевски поиска, Борисов може да се оттегли напълно от политическата сцена, за да запази малкото останалато доверие към него и разбира се всичко придобито като „активи“ през годините на неговото управление на държавата. А може и да има друг сценарий, по-лош, който ще разбърка всички сметки. Ще видим.

Венелина Попова, журналист, фейсбук

Ако има Задкулисие зад Пеевски, то му е дало заповед да руши наред партиите и институциите, но надали ще му даде задача и да управлява държавата.

Ако Пеевски бе литературен жанр, щеше да е сборник от криминални къси разкази с неочакван край.
На последните страници сме.

Николай Бареков, Буден журналист

Източник bnews.bg