Как ОПГ-то на Пеевски и Мирински създаде монопол във винетките и асфалтовия бизнес, за да краде от тях?

Цената на винетките скача с 1/3. Няма лошо, стига парите от тях да стигат до асфалта и строителство и подръжка на родните пътища. Вместо това, еврото на българина пълни нощните шкафчета и гушите на корпулентните крадци, които са създали истински монопол под благовидния предлог, че са вкарали един австрийски чичко с мустаки на име Капш, който има богат опит с ТОЛ системите. Чичкото от Виена е сложил “сложил” отпред една одиозна красавица, която прибира 7% от парите на шофьорите. Така обръчите от фирми на Мирински и Пеевски крадат българите двойно – първият път от винетките, вторият път от асфалта с парите от винетките, които все пак стигат до бюджета. Въобще австрийците и Царица Винетка са с бранда на Новото начало.

Как работи системата, разказва Илиян Василев:

“От години договорът с Kapsch е предмет на обществени критики заради непрозрачността на управлението на системата и липсата на достатъчен публичен контрол. Вместо държавата да има пълен и непосредствен контрол върху събирането и разпределението на тези приходи, обществото продължава да не получава убедителни отговори как се управлява този финансов ресурс.”

“Не може първо да искаш повече пари от хората, а след това да отказваш пълна прозрачност за начина, по който се събират, управляват и изразходват тези средства.

Лично аз не приемам увеличението на винетните такси, докато държавата не възстанови пълния контрол върху приходите от винетки и тол такси и не гарантира абсолютна прозрачност на тяхното управление.

Защото в крайна сметка всяка липса на контрол, всяко забавено строителство, всяка компрометирана поддръжка на пътищата има своята човешка цена. А тя твърде често се измерва в изгубени човешки животи. Вчера загинаха двама млади футболисти и моля да не се правят на ощипани – част от причината са откраднатите и спестени пари за мантинелите.”

%% Как ОПГ-то на Пеевски и Мирински създаде монопол във винетките и асфалтовия бизнес, за да краде от тях?

Напомняме, че кабинетът на сламения премиер Желязков в последния си работен ден гласува да даде 1 милиард за мантинели за 4 години напред. Милиардите бяха предвидени така, че половината от тях да отлетят с частните самолети на Пеевски за Дубай чрез вечното ДЗЗД, което е любимо в схемите на олигарсите, санкционирани за корупция по закона Магнитски. Това Дружество по Закона за задълженията и договорите. Това е гражданско сдружение (или консорциум), при което две или повече лица (физически или юридически) обединяват усилия и средства за постигане на обща стопанска цел. Обичайно в него се туря една счетоводна фирма или фирмичка – бушон, която трябва да отчита кеша към Мирински и той после да се разплаща с босовете Пеевски и Борисов. Ако “фирмата на Мирински” държи 20, 40 или 50% в ДЗЗД-то, толкова е размерът на комисионната, която се търси. В случая с договора за мантинелите, който сега отлежава в КЗК, комисионната за Очиларката Мирински е била цели 40%.

Как се краде от винетки чрез ТОЛ системата

%% Как ОПГ-то на Пеевски и Мирински създаде монопол във винетките и асфалтовия бизнес, за да краде от тях?

ИТС (Интелигентни трафик системи) е фирмата на Станислава Арнаудова, известна като Кралицата на Винетките – привилегирован посредник, прибиращ 7% от всяка винетка. Напрактика, абсолютен монополист, така че това не е привилегия, а див капитализъм, изроден в монопол. Монополът е получен по съмнителен начин, пишат медиите
Въпреки заявките този процент да се промени, до момента промяна няма и комисионните си вървят.

Кралицата на Винетките попада в окото на бурята, когато Иван Мирински и Делян Пеевски я карат през 2022 година да купи т.н. Централа на Продължаваме Промяната на пъпа на София на улица Чаталджа и така да спаси Асен Василев от кредиторите му в Щатите и да им напълни гушите съвсем законно на двамата с вечния кандидат за постове Даниел Лорер. Защо Арнаудова слуша Мирински. Не само, защото той стои зад Капш и зад бившия седесар Борис Марков, който умря лани на пистата в Боровец при съмнителни обстоятелства посред бял ден с пръснато от субстанции сърце.
В публичното пространство тя, Кралицата на Винетките, е свързвана с Борис Марков, бивш председател на СДС и служител на австрийската Kaptsch, която изгради тол-системата със скандален договор и продължава да я поддържа срещу още милиони. Всъщност, двамата живеят на семейни начала от години и са подставените лица в бизнеса на Мирински и Пеевски.
Последно живеят на имота на Чаталджа, а преди това пак в мезонет, от чийто покрив Марков редовно се пускаше във фейсбук.

Източник bnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *