Сайтът “Епицентър” заедно с блога “Афера” на двете Мадам В действат като следобедния вестник Стършел на Шиши. Като за начало Пеевски твърди, че бил “свръхпарламентарно” легитимен.
Момчето няма спирачки и вече иска да официализира властта си със своите 11% и близо 300 хиляди купени ромски гласа. Явно Пеевски няма намерения да хвърля нови 200 милиона за избори и заплашва своите задкулисни партньори и врагове публично и ужким през трето лице – Мадам В.
Ето какво пише Епицентър от името на Пеевски:
“ДПС-Ново начало иска реално да влезе в управлението на страната с властови позиции, съотносими на парламентарната тежест на партията.
Това научи Епицентър.бг от източници, близки до ръководстото на формацията. Те не приемат налаганата от социолози и политолози теза след изоборите, че ДПС-Ново начало трябва да бъде изолирано от властта. „Няма да позволим да бъдем третирани като второ качество хора“, категорични са от екипа на Пеевски, препредава желанията и заплахите от хотел Берлин или от Дубай Мадам В.
И ако някой се опита да изолира ДПС-Ново начало от властта, при тази свръхпарламентарна легитимност, ще срещне нашия решителен отпор“, категорични са от ръководството.
Хората, които познават Делян Пеевски, знааят, че той няма да приеме да подкрепя нещо отстрани, или зад завесата. След тези избори Пеевски е със самочувствието на автентичен политически лидер, който в тежка битка извоюва своето водещо място на политическата сцена. И няма да отстъпи от тази си позиция.
Това пише сайтът на Мадам В – Валерия Велева, който действа като партиен рупор на Пеевски.
По-нататък Пеевски директно заплашва като надута и преяла с кръв въшка на чело.
„Нашите хора искат представителност, а водещо във всичи изказвания на Пеевски, че той никога няма да позволи хората на ДПС-Ново начало да бъдат третирани като „втора класа“, подчертават от екипа му.
Пеевски е категоричен, че в управлението на държавата трябва да има хора с турски имена, трябва да има представители на ДПС-Ново начало.
Цялата реторика срещу Пеевски не почива на факти, категорични са от партията. Нито една социолгическа агенция не успя да улови въходящия тренд на Ново начало – първо бяха регистирани 2% личен рейтинг на Пеевски, после те станаха 5% за новото начало, а накрая реално се оказаха 11,5%, с които формацията ДПС-Ново начало буквално влетя в парламента.
Екипът около Пеевски е амбициран формацията да стане голяма политическа сила, „с която останалите партии трябва да се съобразяват, колкото и да им е неприятно“.
Цялатя риторика на пасквила в Епицентър показа изнервеността на Пеевски и страха му, че попада в тотална изолация заради купения си вот в циганските махали и заради глобалните санкции по Закона Магнитски от САЩ и от Великобритания заради участието ми в трансгранични корупционни схеми.
Източник bnews.bg