За 1 ден ГЕРБ – Ново начало опуква толкова външен дълг, колкото твърди, че губим от договора с Боташ за 1 година!

Днес тихомълком ГЕРБ и Ново начало изтеглили 300 милиона нов дълг и сумата за годината дотук удари 17 милиарда. По телевизиите и техните кафяво – жълти сайтове няма да чуете нищо.

300 000 000 за 1 ден е толкова, колкото ГЕРБ твърдят, че губим за цяла година от договора с Боташ.
300 милиона е около 60% от сумата от 1/2 милиард, която ГЕРБ си даде за спешни ремонти на язовири в мандата Борисов – 3 и открадна парите без нито един ремонтиран язовир. Къси, бързи и лесни пари за крадене, заради което днес Плевен и още 2 милиона българи нямат капчица вода в чешмите си.

300 милиона за 1 ден за корпулентните обръчи от фирми на Баце и Шиши, които задвижват корупционната им пирамида.
17 милиарда нов дълг дотук на 8-мия месец от началото на годината и при оставащи още 1/3 от нея.
За 8 месеца на власт, колкото е пределът на мандата напоследък, кабинетът Желязков ни струва по над 2 милиарда нови дългове месечно.
Некадърниците и безхаберниците Боршош, Моршош, Зафиров, Теменужка, Иванов, Караджов яко бъркат в джоба на българина и като кръшни джебчийки изнасят кеша в бункера на господаря си Шиши.
Парите в хазната обаче привършват бързо.
Тепърва има сериозни разходи, а след лятото идва есенна стагнация и няма толкова приходи.
Това означава само едно – бюджетът е издънен, кражбите са били на макс и урбулешката. Еврозоната приближава като товарния влак, готова да премаже всичко на пътя си. Следват избори, за да има служебно правителство (неформално на Пеевски), което ще поиска актуализация на бюджета и теглене на нови борчове, а корупционният кеш на Двамата Шишковци ще се излее пред урните за купуване на гласове и за още повече корупция.

Правителството е разкрито как мами с бюджетния дефицит

От началото на годината страната ни е поела нов дълг в размер на близо 16,5 млрд. лева. Сумата на новия дълг е значително по-висока от необходимите средства за покриване на планирания бюджетен дефицит от 6.4 млрд. лв. плюс изплащането на стар дълг, чиито падежи са през тази година. По тези две пера на правителството са нужни около 12 млрд. лв. Управляващите обаче заложиха рекорден нов дълг в бюджета за тази година от 18,9 млрд. лева.

Дефицитът в бюджета за тази година ще достигне 5-6%, вместо заложените 3%, ако бъдат изпълнени всички планирани разходи, прогнозира днес пред БНТ Любомир Дацов, член на Фискалния съвет. Той напомни, че част от данъчните приходи за тази година са планирани „абсолютно пожелателни“ и дори добрата работа на НАП и Агенция Митници по събирането им не може да запуши дупката в бюджета.

Според финансиста страната ни ще се възползва от дерогацията за военните разходи и по този начин ще надвиши недостига в хазната до 4-4.1%, без това да се счита от Брюксел за свръхдефицит. Вероятно ще бъдат направени и известни спестявания от капиталовите разходи, като вече имало данни, че не се разплащат някои от тези разходи.

Според Дацов бюджетната политика не може да продължава по сегашния път, защото „ще катастрофира“. „Има две възможни решения – оптимизиране на разходите или увеличение на данъците“, каза Дацов.

Източник bnews.bg