Енергетици остават на „Тракия“. Протестиращ: Ако бях Денков, бих си подал оставката

Блокадата на енергетици на АМ „Тракия“, Прохода на Републиката и Подбалканския път продължава. Това решиха протестиращите, днес, след като приключиха дебатите в Народното събрание. Работещите в Бобов дол единствено склониха и пуснаха движението по магистрала „Струма“.

Протестиращите не приеха подписаната вчера в НС декларация.

„Дойдохме и колегите казаха, че единственото, не единственото най-важното условие изтегляне на тези териториални планове от Брюксел. Съответно преговори със залягане на нашите искания“, каза Стойчо Стойчев.

свързани

„Това листче хартия можеше да бъде спряно отново и можеше отдолу да бъде записано – връщане на териториалните планове, вкарване на 7 точки, да бъдат вкарани и да бъде върнато обратно в Брюксел. Това е единственото, което можеше да гарантира някаква сигурност за нас в годините напред„, коментира Бисер Бинев от КТ „Подкрепа“.

Протестиращите изслушаха дебатите в парламента. Събраха се заедно и решиха.

„Да вземем нашето решение. Продължаваме? Продължаваме, оставка. Това, което се случи, е поредното решение на Народното събрание, което няма да бъде изпълнено„, допълни Бинев.

свързани

„Не се разбрахме, не подписахме. И това, което стана в София, е пълен цирк. Лично моя гледна точка. Аз ако бях на господин Денков, бих си подал оставката“, подчерта Янчо Петров.

При протестиращите пристигна и ръководството на „Мини Марица-изток“.

„Беше заявено недвусмислено, че започват преговори. Надяваме се в тези преговори всички неща на експертно ниво да бъдат уточнени, да бъдат съгласувани с нас и да бъде чуто мнението на минните инженери по отношение на развитието и възможностите“, заяви изпълнителният директор на „Мини Марица-изток“ Илза Чинкова.

Чинкова потвърди, че няма да бъдат възпрепятствани работниците да вземат отпуск за участие в протеста.

Вижте повече в репортажа на.

Снимка: БГНЕС