Европрокурорите ще се настанят в бившата централа на ДПС

Висшият съдебен съвет (ВСС) е приел с 13 гласа „за“ да даде безвъзмездно сградата на бившата централа на ДПС за ползване от европейската прокуратура в България, съобщава БНР. Става въпрос за емблематичната сграда на столичния булевард „Ал. Стамболийски“ №45А.

Членът на ВСС Стефан Гроздев посочи, че сега сградата е в много добро състояние, но ще са необходими допълнителни строително- ремонтни дейности, средствата за което могат да бъдат осигурени от бюджета на ВСС.

„Сега“ припомня, че в средата на май т.г. стана ясно, че хората на Ахмед Доган, които ползваха сградата, ще трябва да я напуснат. Причината беше, че през ноември 2024 г. кабинетът „Главчев“ предостави на фракцията на Делян Пеевски друга сграда за партийна централа на ДПС – на улица „Врабча“ 23 в София. На това основание областният управител на София-град Стефан Арсов нарежда на доганистите да напуснат „Ал. Стамболийски“, а впоследствие сградата беше запечатана по негова заповед. Хората на Доган се опитаха да оспорват изгонването си пред различни институции, включително и пред премиера Росен Желязков, но безуспешно и накрая тихомълком се примириха.

Миналата седмица пък изведнъж се разбра, че ВСС възнамерява да предостави сградата на „Ал. Стамболийски“ за нуждите на европейските делегирани прокурори у нас. Не стана ясно по каква линия съветът се разпорежда със сградата.

Mignews.info