Докога ромският барон Пеевски ще ощетява бюджета и ще се шири в партиен имот за 40 милиона евро до Паметника на Апостола?!

Неслучайно сравнявам разпадналото се ДПС с фалиралата Лафка. Веригата за търговийка на дребно на Делян Пеевски Лафка банкрутира безславно, въпреки че разполагаше с обекти във всички централни точки и топ локации на градовете и пълния съпорт на кметовете на ГЕРБ – Ново начало и ДПС. Същото става и със самото ДПС, което се сдоби с топ имот от държавата в най-скъпата риъл естейт локация на София. Пеевски от друго може да си няма хал хабер, но от луксозни имоти разбира, защото ги колекционира от малък. Едни деца колекционират колички и снимки на футболни отбори, а Мамин Делян събираше комикси и имоти от тийнейджър на държавната ясла.

В най-тузарската част на пъпа на София, само на метри от Паметника на Левски, където е обесен Апостола, успоредната на най-скъпите улици – Московска и Оборище, където кв. м. стига космическите 10-20 хиляди евро – на улица Врабча, се намира партийния палат на Делян Пеевски, подарен му от държавата! 4000 квадратни метра на 6 етажа в супер модерен билдинг на стойност минимум 40 милиона евро за ДПС – Ново начало, подарени от служебния кабинет на Главчев, който изгони НАП от сградата за една нощ, за да я даде на Пеевски за задоволяване на мегаломанските му амбиции. С вътрешен гараж с бариера за сигурност и недосегаемост на корпулентното тяло на лидера, което се оказа безценно.
ДПС е една трите от най-дребни партии в парламента и със затихващи функции, но се шири в партиен палат за разлика от ГЕРБ, които са на 1-2 етажа в ПРОНО-то на НДК, и на Прогресивна България със 131 депутати (7 пъти повече от групата на Пеевски), които дори си нямат партийна централа.

Вие преценете дали тази маломерна шайка на ДПС – Пеевски, проникнала в парламента на ръба на бариерата от 4% за влизане с купените гласове в циганските махали, заслужава да се помещава в най-луксозната държавна сграда след Народното събрание, Парламента и Президентството. Говори се, че сградата е оборудвана с охранителна техника, бронирани стъкла на последния етаж, на който се помещава самият Делян Пеевски. Там олигархът, санкциониран за гранд корупция по закона Магнитски от САЩ и Великобритания, имал личен будоар със спалня за отдих, кухня и апартамент с джакузи за релакс, твърдят злите езици. Всичко това, построено с държавни пари от партийната субсидия на ДПС.

Дали при свиването на колана на цялата държава с Бюджет 2026 трябва да бъде позволявано такова разхищение на държавни ресурси за един партиен палат с 200 кабинета за партия с едва 20 депутати? Или по 20 кабинета и секретарки за един депутат от групата на Пеевски, Хамид Хамид и Байрям Байрям? Правилното е Пеевски да получи един апартамент от панелка в Младост или Студентски град и там да развива партийната си дейност със своя башибозук, както обича. Както го правят от ДБ и ДСБ в по един апартамент от 100 кв.м. на последните етажи по Витошка.
Приходите от сградата на Врабча трябва да бъдат вкарани в новия бюджет, вместо да се разхищават за задоволяване на егото Пеевски. Тази емблематична сграда заслужава много по-добра, по-достойна и по-рационална съдба от предназначението да бъде просто една кочина или коптор за партия от купувачи на гласове.

Източник bnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *