Десислава Иванчева излиза на свобода, Йотова я помилва

Десислава Иванчева е помилвана от вицепрезидента Илияна Йотова и излиза от затвора в Сливен. До това развитие се стига, след като съдилищата отказаха условно предсрочно освобождаване. Указът на Йотова е за помилване с остатъка от присъдата за корупция на бившата районна кметица на „Младост“. 

В неделя в интервю за Нова тв вицепрезидентката отказа да съобщи как ще постъпи с Иванчева.

„Може да я помилвам, но може и да постъпя обратно“, заяви Йотова. 

Преди месец бившата кметица на „Младост“ даде интервю от затвора в Сливен за Доротея Дачкова от „Сега“. Тогава тя каза: „Аз съм интелигентен човек, спазващ законите, и на всички им е ясно, че арестът ни беше една поръчкова акция“. Арестът им  тръгна по доклад на настоящия председател на антикорупционната комисия Антон Славчев. „Този господин не трябва да остава началник на ​КПКОНПИ“, смята тя. „Спряхме незаконно строителство за над 2 млрд. лв.“.

Очаква се тя да излезе на свобода от затворническото общежитие в местността Рамануша около 17 часа.

Иванчева беше задържана зрелищно в центъра на София на 17 април 2018 г. заедно с нейната заместничка Биляна Петрова, която също бе осъдена, но бе освободена предсрочно заради влошено здравословно състояние.

Днес Биляна Петрова съобщи във „Фейсбук“, че условната ѝ присъда е изтекла.  

Bairak.bg