
Жесток скандал на софийското летище между пътничка, полицай и Ryanair заради ръчен багаж (видео)
Жена стои на колене пред вратата на гейт на летище „Васил Левски“. Има ли насилие над плачеща жена?
“Агресивна” пътничка не беше допусната до самолета след разпра между нея, служител на гранична полиция и представител на наземен оператор. Това стана ясно от скандално видео, което се завъртя в социалните мрежи.
Кадрите са заснети от друг пътник от самолета. От тях става ясно, че конфликтът е възникнал заради ръчния багаж на пътничката.
Мъжки глас в едно от видеата, твърди, че върху жената е било приложено насилие от страна на гранична полиция и от служител на наземния оператор. Видеата са озаглавени “Ryanair в сътрудничество с Gold Air на летище София”. Публикувани са от Николай Стефанов.
На видео, споделено във фейсбук, се вижда как жена стои на колене пред вратата на гейт на Летище “Васил Левски” в София. На фон се чува как някой казва: “Да ми свърши мача и звъня на Сарафов”.
Жената удря леко с ръце по стъклото, плаче и се чува как казва: “Моля ви”. А служители на наземния оператор и летището не я пускат да премине.
На второ видео човекът, който снимка клипа пита мъж, който носи бадж с логото на Goldair Handling как се казва. Служителят маха баджа си и крие табелката. Следва въпрос от човекът, заснел клипа: “Искате ли да ни кажете какво става тук?”
Служителят: Господине, жената е агресивен пътник.
Човекът, заснел клипа: Какво значи агресивен пътник, ние видяхме, че жената се държеше нормално. Плаче, това не е агресия. Вие ѝ посегнахте, граничният полицай ѝ посегна. Чантата ѝ влиза, всички го видяхме и се правите на ненормален. Вижте колко хора сме свидетели, тези господа които са ваши колеги свидетели. И това нещо ще отиде в съда и Ryanair ще плати на всички нас, защото в края на краищата нищо не е станало. Жената плаче, и защото плаче, е агресивна. И аз съм агресивен, агресивен ли съм? Защо не ме свалите и мен? Защо не свалите тази жена и тази жена, и тези хора. Може ли да питам още един път? Искате ли да ми кажете нещо?
Служителят: Какво да ви кажа?
Човекът, заснел клипа: Кои сме агресивните тук?
Служителят: (чува се неясно) … просто ви съветвам
Човекът, заснел клипа: Напротив, ето, аз съм също агресивен. Защо не ме свалите от самолета? Говоря емоционално. Жената плаче. И това я прави агресивна? Ударила ли е някой? Посегнала ли е на някой? Кое я прави агресивна? Кое, кое?
След това се чува жена, която се обръща към служителя с думите: “Вижте, мисля, че можем много лесно да решим въпроса, нито ние да чакаме, нито Ryanair да плати пари. Нито вие да имате някакъв проблем, просто отворете и я пуснете”.
Mignews.info